Aktuality

02.02.2023

Sdělení pro rodiče registrovaných dětí

Určeno rodičům, jejichž děti jsou registrovány v Nestátním zdravotnickém zařízení Prof. MUDr. Miloš Velemínský s.r.o.

Vážení rodiče, 

dovolím si Vás zdržet pár minut čtením tohoto krátkého, ale z mého pohledu důležitého sdělení. Již několik let se zabývám otázkou, kdo bude pečovat o Vaše děti, s nimiž docházíte do mé ordinace, až toho nebudu sám schopen. Netajím se tím, že s postupujícím věkem narůstá především fyzická zátěž,  s níž se musím v ordinaci vyrovnat. V zájmu pacientů běžně překračuji stanovenou ordinační dobu, navíc řadě z Vás pak poskytuji konzultace zdravotního stavu Vašich dětí v době pracovního volna. Na zajištění zmíněného provozu ordinace se mnou spolupracuje zkušená lékařka a spolehlivé dětské sestry. 

Není mi lhostejná situace, která by nastala v okamžiku, kdy bych nemohl ordinovat a proto bych vás chtěl informovat o možných řešení, která zvažuji.

Někteří z Vás svou budoucnost vyřešili sami, a to ať již z jakýchkoliv příčin, přeregistrací svých dětí k jinému lékaři. Tento způsob jsem vždy vzal na vědomí jako jejich výslovné právo a na tomto postupu setrvám i do budoucna. Jen bych vždy prosil o informaci.

Všechny rodiče nově registrovaných dětí výslovně na svůj věk upozorňuji a zdrcující většina na registraci trvá. 

Nabízejí se následující varianty:

  1. Převzetí mé ordinace jiným lékařem se všemi pacienty. Pochopitelně sháním nástupce, a to již osm let. V jejich průběhu jsem zaměstnal dvě lékařky, bohužel v ordinaci působily jen velmi krátkou dobu a odešly s odůvodněním, že se jedná o práci s velkou odpovědností a časově příliš náročnou.
    Podal jsem více než třicet inzerátů v nejrůznějších odborných časopisech či na webových stránkách, avšak bohužel s nulovým výsledkem. Svědomí mi nedovolí fungování ordinace v souladu se zákonem prostě ukončit, aktivně hledám následovníka. Stále věřím, že se najde  pediatr, který by ordinaci převzal v celém rozsahu. K výtkám druhu „že jsem starý a stále přijímám nové děti“ uvádím, že tak činím v zájmu zachování ordinace. Těžko by se našel někdo, kdo by měl zájem o ordinaci, která by neměla dostatek registrovaných dětí.
  2. Přeregistrace dětí do jiné ordinace. Pro usnadnění Vám dávám několik tipů, kde požádat o změnu registrace svých dětí, a to na Rudolfově, v Třeboni u MUDr. Mikešové, ordinace praktických lékařů pro děti a dorost jsou i v Suchdole nad Lužnicí, v Chlumu u Třeboně, v Jindřichově Hradci a v Českých Budějovicích.

Závěrem znovu akcentuji, že budu-li chtít provoz ordinace ukončit, výslovně to včas oznámím. Tímto oznámením není to, co právě čtete. 

Děkuji Vám za dosavadní důvěru a pochopeníZpět na úvodní stránku