Očkování

Hlíník obsažený v očkovacích látkách

Co byste měli vědět o hliníku obsaženém v očkovacích látkách.
» Celý článek

Rozhovor s Romanem Prymulou

Proočkovanost v Česku mírně klesá, ve společnosti se šíří nepravdivé informace a tendence vyhýbat se očkování roste. „Někteří lékaři jsou ochotní zapsat, že dítě je očkované, a ve skutečnosti vakcínu vystříknou do umyvadla,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz vakcinolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.
» Celý článek

Meningokoková sepse

Meningokoková sepse je zákeřné onemocnění s vysokou mortalitou a morbiditou. Závažnou komplikací bývají rozsáhlé nekrózy, vedoucí často až k amputaci postižených končetin. Nejdůležitější prevencí ohrožených skupin obyvatelstva je očkování.
» Celý článek

Eliminace spalniček v Evropě?

Eliminace spalniček patří k základním prioritám Světové zdravotnické organizace v oblasti působení proti prevetabilním infekčním onemocněním. Díky implementaci očkování proti spalničkám došlo k výraznémnu snížení incidence spalniček jak celosvětově, tak v Evropě.
» Celý článek

Povinné očkování

Přehled povinného očkování
» Celý článek

Nepovinné očkování

Přehled nepovinného očkování
» Celý článek

Odpůrci očkování pohledem laika

V poslední době se z řad rodičů, laiků i některých „vědeckých kruhů“ názory, jejichž podstatou jsou výhrady k povinnému i nepovinnému očkování dětí. Provozuji už více než padesát let pediatrickou praxi, a proto se domnívám, že mám k dané záležitosti – především z praktického hlediska – co říci.

» Celý článek